• Wpisów: 339
 • Średnio co: 2 dni
 • Ostatni wpis: 2 dni temu, 16:59
 • Licznik odwiedzin: 86 894 / 838 dni
 
wikipunk
 
Wiky the Metal-Punk!: Hejo :).
Ostatnio znów byłam z moją psiapsiółą w Mac'u. W uczelni kończyłyśmy zajęcia o 16:10, a na 19;00 byłyśmy umówione z radiowcami z radia uczelnianego żeby zrobić im zdjęcia do plakatu. Nie opłacało nam się wracać do domu, więc poszłyśmy sobie zjeść ;). Tym razem Lunisko podjadało hamburgery :P.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Ostatnio się trochę u mnie działo... Zepsuło mi się auto, więc do uczelni musiałam jechać autobusem. Sytuacja miała miejsce we środę (07.03.2018 r.). Jakaś kobieta z dzieckiem w spacerówce chciała wysiąść, akurat ją przepuszczałam kiedy autobus gwałtownie zahamował. Okazało się, że jakiś samochód zajechał autobusowi drogę na światłach na skrzyżowaniu. Wszyscy na siebie powpadali, jednej kobiecie wózek na zakupy się połamał, ta z dzieckiem w spacerówce prawie się przewróciła, dziecku na szczęście nic się nie stało. Kierowca zatrzymał autobus, wysiadł z kabiny i poszedł zobaczyć czy wszystko w porządku... Oczywiście byli i tacy, którzy mieli wąty do kierowcy, a przecież to nie była jego wina... Gdyby nie zahamował, to uderzyłby w auto. Natomiast wczoraj (08.03.2018 r.) miała miejsce inna nieprzyjemna sytuacja... Mamy w domu piec na gaz drzewny. Do jego zasilenia potrzebny jest prąd. Gdy nie ma prądu, trzeba gasić w piecu, bo może wywalić wodę w rurach, a także może dojść do wybuchu pieca. Wczoraj, będąc w uczelni, dzwoni do mnie Harry, że jest w trakcie wygaszania w piecu, bo prądu nie ma i zdążyło już wodę wywalić z rur... Mówię, żeby do mamy dzwonił (mama była w pracy). Później napisałam do niego SMS-a, czy wszystko w porządku. Powiedział, że tak. W piecu wygaszone i stygnie. Myślę sobie, że super, że się udało i nic więcej się raczej złego nie stało... Ale po chwili znów dostaje telefon i Harry mówi do mnie, że w budynku na przeciwko jest prąd i nie słychać agregatu (mieszkamy na przeciwko dostawcy internetu, który musi mieć stały dostęp do prądu, więc jak go (prądu) nie ma to włącza się tam agregat, który jest dość głośny). Zadzwonił też do swojego brata, żeby zapytać, czy u niego jest prąd. No jest. Więc coś tu nie gra, żeby tylko u nas prądu nie było... Korki w domu wszystkie powłączane, a prądu nie ma... Ale Harry postanowił zobaczyć główny włącznik, który jest w skrzynce na dworze. Okazało się, że jest wyłączony. Ktoś tam musiał grzebać i wyłączył nam prąd. Może będzie widać na monitoringu od dostawcy, kto to zrobił, bo raczej główny wyłącznik sam by się nie wyłączył. Mam nadzieję tylko, że piec się przez to nie zepsuł, bo taka możliwość też może być.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
   
 •  
   
  @Kate - Writes: Jeszcze nie sprawdzaliśmy czy się nie uszkodził, a mam nadzieję, że nie... Spokojnie, brak czasu i pieniędzy to sprawy przejściowe, więc moż niedługo Ci się uda :).
   
 •  
   
  Trochę słabo z tym piecem... Ale dobrze, że koniec końców nic się nie stało. Sama poszłabym do McDonalda, bo strasznie dawno nie byłam, ale oprócz tego, że narzekam na brak czasu, to pieniążków niestety też nie przybywa. Byle do końca tego niekończącego się ciągu sprawdzianów!
   
 •  
   
  @Piotrdivine: @taka karma: Tylko, że ostatnio drzwiczki od skrzynki były uchylone, a nikt nich z nas ich nie ruszał. Same też nie mają prawa się otworzyć, bo zamknięte są dość mocno i musiałby zrobić to ktoś.  Poza tym zawsze jak jest duży skok napięcia, to wywala korki w domu, a nie główny, który jest na dworze. W dodatku nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wywaliło u nas główny wyłącznik.
   
 •  
   
  Oczywiście, ze sam może się wyłączyć. Cóż to za sabotażowe historie...
   
 •  
   
  Czasem główny bezpiecznik wywali.
  Wyczuje za duży skok napięcia - i już.